Sayfa 7/12 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
92 sonuçtan 49 ile 56 arası

Konu: ümit ile tavsiyeler

Status : Offline
    Üye No::1002

Beğendikleri : 0
    Beğenileri : 102
    Tecrübe Puanı : 12
    Gereğinden fazla zahmete girmeden arkadaş edinin.

"Hepimizin hayatında hep bir şeyler planladığımız ama hiç uygulayamadığımız 'arkadaşımsı' kişiler vardır. Sürekli insanlarla planlar yapıp bir şekilde uygulayamamak yerine, insanlara gün içerisinde yaptığım her ne ise ona katılmaları için davet etmeye başladım. 'Bugün yeni bir kitapçı keşfedeceğim.' veya 'Nasılsın? Ben de tam yürüyüşe çıkmak üzereydim, katılmak ister misin?' şeklinde arkadaşça sorular sorarak iletişim kurmak çok daha kolay. Eğer oyun oynamıyorlarsa bu insanlar için hayır demek kolaydır ve genellikle dışarı çıkacakları için sizin kadar mutlu olurlar. Yalnız kalabiliriz. Dolayısıyla insanlarla bu şekilde iletişim kurmak hem stresinizin azalmasına hem de arkadaşlarınızla yeniden keyifli vakit geçirmenize olanak sağlar."

Konu Baslığı:ümit ile tavsiyeler

2.    Sponsored Links

Boş zamanlarınızda kafanızı dağıtacak minik hobiler bulun.

" 'Kendin yap' projelerine özel açılmış bir sürü Instagram sayfası bulunuyor. Telefonunuzu bir kenara bırakıp, gerçek manada bir şeyler yapmak gerçekten kendinizi iyi hissettiriyor. Eğer istediğiniz gitmezse de sorun değil. Bu hobiler maddi anlamda ucuz oldukları için, istediğiniz kadar deneyebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde eski bir ayakkabı kutusundan, mücevher kutusu yaptım ve gerçekten çok keyifliydi.

Sosyal medyada daha az zaman harcayın.

"Bunun hala inanılmaz derecede işe yarar olduğunu düşünüyorum. Fakat Twitter uygulamasını kaldırmak benim hayatımı çok daha iyi bir noktaya getirdi. Eskiden Twitter'a bağımlıydım ve bu alışkanlığı bırakmak benim için zordu. Fakat açık bir şekilde bu uygulamanın özel hayat ve benim gibi sinirli insanlar açısından korkunç olduğunu düşünüyorum. Bütün bu nefreti ve istismarı görmek, sürekli kötü haberler okumak benim sağlığıma hiç iyi gelmedi. Uygulamayı kaldırdığımda, içimde sürekli tweet atma isteği oluyordu. Bu dürtüyü bastırmak için aklıma gelen her şeyi duvarıma yazmaya başladım. Günün sonunda yazdığım her şeye baktığımda, bunun ne kadar çılgınca olduğunu fark ettim.

Yaratıcılığınızı ortaya dökebileceğiniz bir hobi edinin.

"Depresyon ve anksiyete sorunlarımı aşmama makyaj yapmak yardımcı oldu. Bu benim için pozitif bir aktiviteye yönelmenin ve o gün uğraştığım her şeyden kafamı uzaklaştırmanın bir yoluydu. Ve sonuç olarak gerçekten gurur duyduğum şeyler yapıyordum."

Yanınızda bir şişe su taşıyın.

"Su içmenin önemini size anlatamam. Anksiyete problemi yaşıyordum ve ne zaman toplum içerisinde paniklemeye başladığımı hissetsem, hemen suyuma sarılırdım, 10'a kadar sayardım ve suyumu içerdim. Anksiyete çeşidine göre farklılık gösterse de, başkalarında da aynı etkiyi uyandırır mı bilmesem de gerçekten hatırı sayılır bir değişim yaşadım."

Dışarı çıkın ve daha önce hiç yapmadığınız yeni bir şeyler yapın.

"Ayda bir kez bile olsa müze ziyaretine gidin. Bunun yanı sıra sürekli sergiler oluyor. Her biri de birbirinden rahatlatıcı."

Arabasız gezilere çıkın.

"En az haftada bir kez, bütün bir gün boyunca araba sürmeden bir yerlere gideceğim. Yürüyeceğim, bisiklete bineceğim veya toplu taşıma araçları kullanacağım. Bu şekilde hem gazdan kurtulacağım hem de biraz spor yapmış olacağım."

Dışarıdan yemek söylemekle yetinmeyin, mutfağa girin.

"Bütün akşam yemeklerini hazırlıyorum ve artanları bir sonraki gün için öğlen yemeğine saklıyorum. Dışarıdan söylemediğim ve abur cubur yemediğim için hem daha sağlıklıyım, hem de tasarruf ediyorum. Hem sağlığım hem de banka hesabım bu yönden çok mutlu. Ben de mutluyum çünkü istediğim şekilde pişirdiğim, lezzetli mi lezzetli yiyecekler tüketebiliyorum."

Sayfa 7/12 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler